Raam- en deursensors

De raam- en deursensors die ik gebruik voor het ‘slimme huis’ maken gebruik van het Zigbee protocol. Dit omdat ik ook al Zigbee lampen en andere sensoren heb, geconfigureerd met Zigbee Home Automation (ZHA)

Doordat hiermee de status van deuren en ramen aangegeven worden, kan dit gebruikt worden voor o.a. alarmering en verwarming/airco.

De sensoren zijn verschillend in prijs maar onder de 10 euro vind je ze bij Aliexpress. Ik heb gekozen voor de 2-in-1 sensor ZG-102ZL, zowel contact als lichtsensor, dus het type met Lux.

Zodra de beschermfolie van de batterij verwijderd wordt uit de sensor komt deze in de pairing-modus en ZHA pakt hem direct op als pairing is toegestaan. Lukt dat niet dan kan met het bijgeleverde pennetje de reset-button ingedrukt worden voor 10 seconden om de sensor in paring-modus te zetten.

In ZHA komt er een device bij, bijvoorbeeld:

De trigger in een automatisering controleert dan op de status van één van deze entiteiten, die eenvoudig gevonden kunnen worden aan de hand van de ruimte die zojuist ingesteld is, namelijk “hal“: